0 266 865 71 31
Han mh. İstasyon cd. No:32
Susurluk / Balıkesir

Ana Sayfa Hakkımızda Bize Ulaşın


 ÜRÜNLERİMİZ

 

 ARAÇ
  Maksimum Trafik Sigortası
  Birleşik Kasko Sigortası
  Trafik Sigortası
  Yeşilkart Sigortası

 KONUT
  Konut Yangın Sigortası
  Konut Hırsızlık Sigortası
  Konut Paket Sigortası

 İŞ YERİ
  İşyeri Paket Sigortası
  İşyeri Hırsızlık Sigortası
  İşyeri Yangın Sigortası

 SAĞLIK
  Bireysel Sağlık Sigortası
  Kurumsal Sağlık Sigortası

 DİĞER POLİÇELER
  Aile Sigortası
  Yurtdışı Seyahat Sigortası
  Tarım Sigortaları
 

 


Konut Paket Sigortası

Anadolu Konut Sigortası, evinizi ve içindeki mal varlığınızı koruyor. Yangından hırsızlığa, depremden su baskınına kadar pek çok riski sizin adınıza üstleniyor.

Eviniz oturulamaz hale gelebilir; kiracıysanız; taşınmak zorunda kalabilirsiniz; ev sahibiyseniz; kira gelirinden yoksun kalabilirsiniz; hatta taşınma ve enkaz kaldırma giderlerini de üstlenmeniz gerekebilir.

İşte, eviniz ve mal varlığınız için yaptıracağınız Anadolu Konut Sigortası, sizi bütün bu yüklerden kurtarıyor; mutluluğunuzu güvence altına alıyor.

Anadolu Konut Sigortası, tek poliçeyle, 24 ayrı riske karşı güvence sağlayan, geniş kapsamlı ve 'size özel' bir paket sigorta uygulamasıdır. Bu poliçe ile, evinizi ve eşyanızı, hatta sevdiklerinizi güvence altına almanın huzurunu yaşayabilirsiniz.

Üstelik Anadolu Konut Sigortası, bu kadar geniş güvence kapsamını size çok ekonomik bir çözümle ulaştırıyor.

Siz değerli sigortalılarımızın ihtiyaçlarına maksimum seviyede cevap vermeyi hedefleyen Şirketimiz, Konut Paket Poliçesi kapsamını daha fazla zenginleştirmek amacıyla, 01.05.2008 tarihinden itibaren, Medline Acil Sağlık paketini ücretsiz olarak sigortalılarımızın hizmetine sunacaktır.

Anadolu Konut Sigortasının tek poliçeyle otomatik olarak güvenceye aldığı riskler:
Yangın, Yıldırım, İnfilak, Hırsızlık, Sel veya su baskını, Dahili su, Fırtına, Yer kayması, Duman, Kar ağırlığı, Kara taşıtları çarpması, Hava taşıtları çarpması, Enkaz kaldırma masrafları, Yangın mali mesuliyeti (komşuluk ve kiracılık sorumluluk), Kira kaybı, Alternatif ikamet değişikliği masrafları (hasar nedeniyle), Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, Anadolu hizmet, Medline Acil Sağlık Hizmeti

Seçime bağlı ek teminatlar:
- Deprem
- Cam kırılması
- Deniz taşıtları çarpması
- Elektronik cihaz
- Makine kırılması
- Aile sigortası (Ferdi Kaza+Üçüncü Kişilere Karşı Sorumluluk)

Ev sahibi iseniz, eviniz için öncelikle zorunlu deprem sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Evinizin sigorta değerinin zorunlu deprem sigortası limitini aşan kısmı ile, ayrıca eşyanız için deprem teminatı, Anadolu Konut Sigortası kapsamında verilmektedir.

Anadolu Konut Poliçesi ile, şimdi daha uygun fiyat ve geniş teminatlarla mutluluk ve huzurunuz için otomatik olarak sunulan diğer özel avantajlar:
- Yeni Değerinden Ödeme Teminatı
- Sabit Tesisatta Hırsızlık
- Boya Badana Teminatı
- Geçici Adres, Nakil
- Eşyaların Başka Bir Adreste Teminat Altında Bulunması Yeni
- Eşyaların Konut Dışında da Teminat Altında Bulunması Yeni
- Misafir Eşyalarının Teminat Altında Bulunması Yeni
- Yakıt Sızması
- Konut Çokluğu İndirimi Yalnız Anadolu Sigorta'da Yeni
- Hasarsızlık İndirimi
- Hasarsızlık İndirim Transferi Yeni
- Hasarsızlığın BozulmamasıYeni
- Kıymetli Eşya (Sigorta bedelinin poliçe üzerinde belirtilmesi kaydıyla)
- Nakit Para Ve Kıymetli Evrak (Sigorta bedelinin poliçe üzerinde belirtilmesi kaydıyla)

Yeni Değerinden Ödeme Teminatı
Eviniz ve içindeki eşyalara ait herhangi bir risk gerçekleştiğinde, ödemeleriniz riskin gerçekleştiği günkü yeni değer üzerinden yapılır. Ödemede; eskime aşınma ve kullanımdan doğan herhangi bir kesinti uygulanmaz.

Sabit Tesisatta Hırsızlık
Binaya ait sabit kıymetler hırsızlık riskine karşı teminat altındadır.

Boya Badana Teminatı
Sigortalının kiracı olması durumunda, teminat kapsamındaki bir hasar nedeniyle sigortalanan konuta yapılacak boya, badana, cila ve sabit dekorasyon masrafları güvence altındadır.

Geçici Adres, Nakil
Poliçe kapsamında belirtilen kıymetler, bakım-onarım maksadıyla geçici olarak konut dışında bulunduruldukları sırada meydana gelebilecek risklere karşı teminat altındadır.

Eşyaların Başka Bir Adreste Teminat Altında Bulunması
Hasar esnasında veya ertesinde, eşyaların korunma altına alınması amacı ile taşınması ve/veya başka bir adrese depolanması esnasında eşyalarınız poliçede bulunan teminatlar altındadır.

Eşyaların Konut Dışında da Teminat Altında Bulunması
Sigortalı eşyaların T.C. ve K.K.T.C. sınırları dahilinde olmak üzere, sigorta adresinin dışında bulundurulmaları halinde, toplam eşya ve kıymetli eşya sigorta bedelinin %0,5'ine kadar teminat altındadır.

Misafir Eşyalarının Teminat Altında Bulunması
Sigortalı konutta bulunan misafirlere ait eşyalar 1.000 YTL limit ile teminat altındadır.

Yakıt Sızması
Sabit ısıtma tesisatında meydana gelebilecek yakıt sızmalarının sigortalı kıymetlere verebileceği hasarlar teminat altındadır.

Konut Çokluğu İndirimi
Bina teminatı içeren birden fazla poliçeniz olması durumunda %10 oranında indirim uygulanır.

Hasarsızlık İndirimi
Hasarsız geçen ilk yılı izleyen birinci yenilemede %15, ikincisinde %20, üçüncüsünde ise %30 oranında indirim uygulanır.

Hasarsızlık İndirim Transferi
Başka bir sigorta şirketinde konut poliçeniz varsa ve son bir yıl içerisinde herhangi bir hasara maruz kalmamışsa hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz.

Hasarsızlığın Bozulmaması
Sigorta süresi içerisinde, konutunuzda meydana gelecek hasarların toplamının, toplam sigorta bedelinin ‰ 5'ini aşmaması durumunda hasarsızlığınız bozulmayacaktır.

Kıymetli Eşya
Sanat eserleri, antika eşya, kıymetli madenlerden mamul eşya, ziynet, kürk, antika ve kıymetli halılar gibi her tür eşyanız, sigorta bedeli poliçe üzerinde kıymetli eşya olarak belirtilip listelenmesi koşuluyla güvence kapsamı altındadır.

Nakit Para Ve Kıymetli Evrak
Nakit para ve kıymeli evraklarınız, toplam eşya sigorta bedelinin %5'ine kadar, sigorta bedeli poliçe üzerinde nakit para ve kıymetli evrak olarak belirtilip listelenmesi koşuluyla güvence altındadır.

Makine Kırılması
Konutunuzda bulunan asansör, jeneratör, trafo, kazan dairesi ekipmanları ile havuz tesisatı teminat altındadır.

Anadolu Konut Sigortası İle Enflasyondan Tam Korunma
Anadolu Konut Sigortasını enflasyona karşı korunmalı olarak da yaptırabilirsiniz. Böylelikle, eviniz ve eşyanız, enflasyon nedeniyle meydana gelebilecek fiyat artışlarına karşı, bir yıllık sigorta süresi için istenilen oranda koruma altına alınmış olacaktır.

7 Gün 24 saat "Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı"
"444 0 350" nolu "Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Hattı"nı Türkiye'nin her yerinden sabit ve mobil telefonlardan alan kodu çevirmeden 7 gün 24 saat boyunca arayabilirsiniz. Anadolu Hizmet ve Hasar İşlemleri Merkezimiz, Anadolu Hizmet Konut işlemleriniz, hasar ihbarı alma, hasar dosya durumu hakkında bilgi verme ve kasko hasarsızlık belgesi verme işlemleriniz için hizmetinizdedir.

Anadolu Hizmet
Evinizde ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü hizmet için Anadolu Hizmet'i yanınızda bulabilirsiniz. Bu kapsam dahilindeki avantajlı hizmetler:
- Su/sıhhi tesisat tamiri
- Elektrik tesisatı ve arızalarının tamiri
- Dış cephe camlarının değişimi
- Çilingir/anahtar işleri
- Konutta kalanların kurtarılması
- Bir hasar durumunda konutunuz oturulamaz hale geldiğinde 'Otel Hizmeti'
- Bir hasar durumunda konutun güvenliği sağlanıncaya kadar 'Güvenlik Şirketi'
- Profesyonel ev hizmetleri organizasyonu
- Bilgi ve organizasyon servisi
- Doktor veya ambulans gönderilmesi
- Uzman hemşire veya refakatçi gönderilmesi
- Sigortalı faturalarının ödenmesi
- Hastanede yatma durumunda yardım
- Evde meydana gelen bir hasar nedeniyle ortaya çıkan seyahat masraflarının karşılanması
- Birinci derecede aile mensubunun ölümü sonrası meydana gelen seyahat masraflarının karşılanması
- Acil mesajların iletilmesi
- Hukuki danışmanlık hizmetleri
- Tıbbi yardım hizmetleri

MedlineHizmetleri
Bu hizmet ile Türkiye il sınırları dahilinde (K.K.T.C. dahil), bu poliçe ile sigortalı kişi ve sigortalı kişi ile aynı konutta yaşayan aile bireylerine 24 saat süreyle; ayrıca sigortalı konutta bulunan kişilere konut içinde bulundukları süre zarfında tıbbi danışmanlık, kara, hava ve deniz ambulansı sağlanmaktadır. Konut Paket poliçesi kapsamında, Medline Hizmetleri primsiz sağlanmaktadır.

Tıbbi Danışmanlık
SİGORTA ŞİRKETİ sigortalısının Alarm Merkezi’ne ulaşan talebi üzerine, MEDLINE hekimleri tarafından, hak sahibinin (hastanın) telefon aracılığı ile aktardığı ve herhangi bir fiziki tespit imkanı olmaksızın yapılan, hak sahibine (hastaya) aydınlatıcı ve yönlendirici bilgi aktarımıdır.

Acil Sağlık Hizmetleri
Sağlık Bakanlığı’nın 15.03.2007 tarih ve 26463 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği ve genel kabul görmüş esaslar dairesinde verilen hizmeti kapsar. Bu hizmetler; acil sağlık hizmeti konusunda eğitim görmüş sağlık ekipleri tarafından, ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden erken dönemde, tıbbi araç ve gereç desteği ile sunulmasıdır.

Acil Kara Ambulansı Hizmeti
Devamlı hizmet (tam gün) vermek üzere, yoğun bakım donanımlı, en gelişmiş haberleşme teknolojisi ile donatılmış ve ambulans istasyonlarında konuşlandırılmış, uluslararası standartlara ve Sağlık Bakanlığı’nın 07.12.2006 tarih ve 26369 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Özel Ambulans Servisleri Yönetmeliği şartlarını taşıyan, hekim, anestezi teknisyeni ve sürücüden oluşan bir ekipten müteşekkil araçtır. İstanbul, Ankara, İzmir Merkez Belediyesi hudutları (mücavir alanlar hariç) dâhilinde hizmet doğrudan MEDLINE tarafından sağlanacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir Merkez Belediyesi dışında meydana gelebilecek taleplerde ise; MEDLINE tarafından anlaşmalı hekim ve/veya sağlık kuruluşlarına bağlı ambulanslarla hizmet verilecek olup, söz konusu lokasyonlar ile ilgili bilgiler http://www.medline.com.tr/default.aspx?ash=yayginlik adresinden alınabilecektir.

Acil Hekim Hizmeti
Kara ambulansı bulunmayan ve ulaşılması uzun zaman gerektirecek noktalarda, hak sahibine (hastaya) ilk etapta hekim gönderilerek müdahalenin yapılması ve/veya gerekli görülmesi halinde, müdahale için en yakın donanımlı sağlık merkezine ulaşımının gerçekleştirilmesi hizmetidir.

İlaç ve Sarf Malzemesi
MEDLINE tarafından hak sahibine (hastaya), acil müdahale halinde bedelsiz olarak kullanılacak ilaç ve rutin malzemelerdir.

Medikal Bilgi Köprüsü
Hak sahibi (Hasta), tedavi kurumu (hastane ve benzeri kurum), ambulans, hasta yakını ve/veya hekimi arasında bilgi iletişimine dayalı sistemdir.

Acil Durumlar Listesi
1. Suda Boğulma
2. Trafik Kazası
3. Terör, sabotaj, kurşunlanma, bıçaklanma, kavga, vb
4. İntihar Girişimi
5. Tecavüz
6. Yüksekten Düşme
7. Ciddi İş Kazaları, Uzuv Kopması
8. Elektrik Çarpması
9. Donma, Soğuk Çarpması
10. Isı Çarpması
11. Ciddi Yanıklar
12. Ciddi Göz Yaralanmaları
13. Zehirlenmeler
14. Ciddi Alerji, Anaflaktik Tablolar: Kalp ritminde bozulma, solunum yollarında tıkanmaya yol açabilecek ciddiyette alerji ya da tansiyon düşmesi durumları.
15. Omurga ve Alt Extremite Kırıkları: Büyük dış veya iç kanamaya yol açan bacak kırıkları ve her türlü omurga kırıkları.
16. Dekompresyon (Dalgıç) Hastalığı: Halk arasında vurgun yemek olarak tabir edilen durum.
17. MI, Aritmi, Hipertansiyon Krizler: Geçirilmekte olan kalp krizi, acil tedavi gerektiren kalp ritmi bozukluğu türleri, kan basıncının beyin kanaması vb. ciddi durumlara yol açabilecek derecede yükselmesi.
18. Astım Krizi, Akut Solunum Problemleri
19. Şuur Kaybına Neden Olan Her Türlü Durum
20. Ani Felçler
21. Ciddi Genel Durum Bozukluğu: Yaşlılık, besin yetersizliği, yetersiz bakım, uzun süren ağır hastalık vb. nedenlerle kişinin sağlığının genel anlamda tehlikeli olabilecek derecede bozulması.
22. Yüksek Ateş: Zehirlenme, enfeksiyon hastalıkları, sıcak çarpması vb. nedenlerle vücut ısısının konvülzyona (havale) ya da kalp ritim bozukluklarına yol açabilecek derecede (Ortalama 39,5 °C ve üzeridir) yükselmesi.
23. Diyabetik ve Üremik Kanama: Diyabet (şeker hastalığı) ve böbrek yetersizliğinin neden olduğu bilinç bulanıklığından başlayıp tam bilinç kaybına (koma) kadar girebilecek durumlar.
24. Genel Durum Bozukluğunun Eşlik Ettiği Diyaliz Hastalığı
25. Akut Batın: Mide, barsak gibi içi boş organların delinmesi, tıkanması ya da düğümlenmesi, iltihaplanması, vb. gibi acil müdahale gerektiren durumlar.
26. Akut Masif Kanamalar: Genellikle travma sonucu ortaya çıkan, hayatı tehdit edecek boyutlarda iç veya dış kanamalar.
27. Menenjit, Ansefalit, Beyin Apsesi: Sinir sistemi fonksiyonları dolayısıyla da yaşamsal fonksiyonları etkileyebilecek, beyin ve beyni çevreleyen zarla ilgili iltihabi, infektif hastalıklar.
28. Renal Kolik: Böbrek taşlarının yol açtığı, ilerlemesi durumunda idrar yolu ya da böbrek hasarına yol açabilecek şiddetli ağrı oluşturan durum.
29. Akut Psikotik Tablolar: Aşırı saldırganlığa yol açan nörolojik ya da psikolojik rahatsızlıklar.
30. Migren ve/veya Kusma, Şuur Kaybıyla Beraber olan Baş ağrıları
31. Yeni Doğan Komaları
32. Başlamış Doğum Faaliyeti (Su Kesesinin Boşalması)

Önemli Not:
Yukarıdaki tanımlamalar oldukça basitleştirilmiş şekilde, yol gösterici olmaları amacıyla yapılmışlardır. Tıbbi bilgisi olmayan kişilerin sadece yukarıdaki bilgilere dayanarak ya da bir sağlık personelinin kendisine telefonda iletilen bilgilere göre aciliyet değerlendirmesi yapması zaman zaman mümkün olmayabilir. Sağlık durumunun aciliyet teşkil edip etmediğinin fiziki muayene esaslı olduğunu unutmayınız.

Medline Acil Yardım Hizmeti, siz değerli sigortalılarımıza Anadolu Sigorta Konut Paket Poliçesi kapsamında ücretsiz sağlanan bir hizmet olup, söz konusu hizmet Alarm Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş Med-Line firması tarafından verilmektedir. Medline Acil Yardım Hizmeti , ancak Alarm Merkezi ( 444 12 12) numarasının aranması durumunda sağlanacaktır. Medline Acil Yardım Hizmeti dışında alınacak hizmetler kapsam dışındadır.

Hava Ambulansı Acil Durumlar Listesi
1. Beyin kanaması veya açık kafa kaidesi kırıkları (sinir-cerrahisi gerekliliği)
2. Kardiyojenik şok, aşırı kan kaybı ya da vazoaktif müdahale gerekliliği
3. Yanık Merkezlerinde tedavi edilmesi gereken 20% ve üzeri geniş yanıklar
4. Acil hiperbarik (basınçlı) oksijen tedavisi gereken durumlar
5. 12 yaş altı ve 55 yaş üzeri multiple (çoklu) ağır yaralanmalar
6. 2 ya da daha fazla uzun kemik kırıkları
7. Uyluk orta seviyesi ve üstündeki penetran (delici) yaralanmalar
8. Uzuv kopmaları veya uzvun kopacak kadar travmaya maruz kalması
9. Suda Boğulma
10. Pediatrik soğuk su boğulmaları (kardiyak arrest gelişsin ya da gelişmesin)
11. Potansiyel sinir cerrahisi gerektiren spinal cord (omurilik) ya da spinal column yaralanmaları
12. Koma ve şok durumu
13. Yüz ve boyun yaralanma veya yanıkları, özellikle invazif ventilasyon (girişim gerektiren) ya da airway uygulaması gerektiren
14. Hipotermi (aşırı vücut ısısı düşüklüğü)
15. Son 12 saat içinde gelişmiş kardiyak (kalp) ya da solunum arresti (durması) veya tedaviye cevap vermeyen akut solunum yetmezliği
16. Ağır yaralanma nedeniyle acil organ nakli gereken durumlar
17. Ciddi yaralanma nedeniyle yüksek riskli gebelik
18. AİTK da araçtan çıkarma
19. 6 metre ve daha yüksekten düşmeler
20. 35 km/saat ya da daha hızlı giden motosikletle yaya ya da bisikletliye çarpma şeklinde gelişen kazalar
21. Göğüs yaralanmaları ya da pnömotoraks (akciğer zarında yırtılma)
22. Major pelvik yaralanmalar (unstable pelvik halka hasarı, açık pelvik kırık) (leğen kemiği kırık ve yaralanmaları)
23. Akut Batın; Mide, bağırsak gibi içi boş organların delinmesi, tıkanması ya da düğümlenmesi, iltihaplanması vb. acil müdahale gerektiren durumlar
24. Akut masif kanamalar: Genellikle travmaya bağlı ortaya çıkan hayatı tehdit edecek boyutlarda iç veya dış kanamalar
25. Elektrik çarpması

Hava ambulansı ile Hasta Taşınamayacak Durumlar
1. Hastanın radyoaktif (radyasyon) ya da tehlikeli maddelerle kontamine (bulaşma) olması
2. Davranış bozukluğu ve şiddete başvurabilecek psikiyatrik hastalar
3. Kardiyak arrest (kalp durması) geçirdiği bilinen hastalar nadiren ve iyi bir değerlendirme ile taşınabilir (pediatrik soğuk su boğulmaları hariç)
4. Stabil olan, acil olmayan hastalar (kara yoluyla ulaşma imkânının olmadığı durumlar hariç)
5. Kara yoluyla taşımanın havayolundan daha kısa olacağı durumlar
6. Hasta ya da hasta yakının keyfi nakil talepleri
7. Ölümü kesinleşen hastaların nakli